Januar 2019

Aflyst
Frokostjazz – Jacob Venndts Fabulous Swing Trio

Frokostjazz – Jacob Venndts Fabulous Swing Trio

Søndag 20. januar 2019
A Ciambra

A Ciambra

Fredag 25. januar 2019
Udsolgt
Anders Matthesen – ANDEN bringer ud

Anders Matthesen – ANDEN bringer ud

Lørdag 26. januar 2019
Patrick Dorgan

Patrick Dorgan

Lørdag 26. januar 2019
Fri entré
Giselle-foredrag – Kan man dø af et knust hjerte?

Giselle-foredrag – Kan man dø af et knust hjerte?

Onsdag 30. januar 2019
Live i Loungen
Kate Bush – foredrag v/Thomas Ulrik Larsen

Kate Bush – foredrag v/Thomas Ulrik Larsen

Onsdag 30. januar 2019
Fast Love – A tribute to George Michael

Fast Love – A tribute to George Michael

Torsdag 31. januar 2019
Laura Mo

Laura Mo

Torsdag 31. januar 2019

Februar 2019

Dan Andersen på vippen

Dan Andersen på vippen

Fredag 1. februar 2019
Fri entré
Giselle – Kaffe og Ballet

Giselle – Kaffe og Ballet

Lørdag 2. februar 2019
Få billetter
Særpris for abonnenter og U25
Giselle

Giselle

Lørdag 2. februar 2019
TV-2

TV-2

Torsdag 7. februar 2019
Udsolgt
Isam B

Isam B

Fredag 8. februar 2019
Frokostjazz – Trio Nulle, Gustaf Ljunggren og Emil de Waal

Frokostjazz – Trio Nulle, Gustaf Ljunggren og Emil de Waal

Lørdag 9. februar 2019
U25: halv pris
The Blue Van

The Blue Van

Lørdag 9. februar 2019
Onkel Reje og Brilles Mega Store Magiske Trylleshow

Onkel Reje og Brilles Mega Store Magiske Trylleshow

Søndag 10. februar 2019
Karl William – Artist Talk

Karl William – Artist Talk

Torsdag 14. februar 2019
Karl William

Karl William

Torsdag 14. februar 2019
Midwinter Meltdown 2019

Midwinter Meltdown 2019

Lørdag 16. februar 2019
Sanne Salomonsen – Akustisk Live

Sanne Salomonsen – Akustisk Live

Lørdag 16. februar 2019
Særlig børnepris
Russian Circus on Ice

Russian Circus on Ice

Onsdag 20. februar 2019
Live i Loungen
Annione

Annione

Onsdag 20. februar 2019
Særpris for abonnenter og U25
Glemmer du

Glemmer du

Torsdag 21. februar 2019
Maria by Callas

Maria by Callas

Fredag 22. februar 2019
Særpris for abonnenter og U25
Glemmer du

Glemmer du

Fredag 22. februar 2019
U25: halv pris
Sonja Hald

Sonja Hald

Lørdag 23. februar 2019
Få billetter
Jethro Tull

Jethro Tull

Torsdag 28. februar 2019
Alex Vargas

Alex Vargas

Torsdag 28. februar 2019

Marts 2019

Få billetter
Det Gode Selskab

Det Gode Selskab

Fredag 1. marts 2019
U25: halv pris
Thøger Dixgaard

Thøger Dixgaard

Fredag 1. marts 2019
Ekstra
Det Gode Selskab

Det Gode Selskab

Fredag 1. marts 2019
Ekstra
Det Gode Selskab

Det Gode Selskab

Lørdag 2. marts 2019
Roots Music – Rio Grande og The Cornfeds

Roots Music – Rio Grande og The Cornfeds

Lørdag 2. marts 2019
Ekstra
Det Gode Selskab

Det Gode Selskab

Lørdag 2. marts 2019
Særpris for abonnenter og U25
Emil fra Lønneberg

Emil fra Lønneberg

Søndag 3. marts 2019
De Danske Hyrder

De Danske Hyrder

Fredag 8. marts 2019
Frokostjazz – Mette Juul Kvartet

Frokostjazz – Mette Juul Kvartet

Lørdag 9. marts 2019
Særpris for abonnenter og U25
Livet – hvor svært ka’ det være?

Livet – hvor svært ka’ det være?

Lørdag 9. marts 2019
Moonjam

Moonjam

Lørdag 9. marts 2019
Live i Loungen
Ida Gard

Ida Gard

Onsdag 13. marts 2019
Særpris for abonnenter og U25
Mød mig på Cassiopeia

Mød mig på Cassiopeia

Torsdag 14. marts 2019
Ekstra
Særpris for abonnenter og U25
Mød mig på Cassiopeia

Mød mig på Cassiopeia

Fredag 15. marts 2019
Nicklas Sahl

Nicklas Sahl

Fredag 15. marts 2019
Særpris for abonnenter og U25
Brahms Trio fra Moskva

Brahms Trio fra Moskva

Onsdag 20. marts 2019
Udsolgt
Sko/Torp

Sko/Torp

Onsdag 20. marts 2019
Udsolgt
Sko/Torp

Sko/Torp

Torsdag 21. marts 2019
Efter Stormen

Efter Stormen

Fredag 22. marts 2019
Udsolgt
Michael Falch Solo

Michael Falch Solo

Lørdag 23. marts 2019
Andrew Lloyd Webber Gala

Andrew Lloyd Webber Gala

Søndag 24. marts 2019
Live i Loungen
New York i 70’erne – foredrag v. Jan Poulsen

New York i 70’erne – foredrag v. Jan Poulsen

Onsdag 27. marts 2019
Per Vers – Artist Talk

Per Vers – Artist Talk

Torsdag 28. marts 2019
Per Vers – Knust Kunst Tour

Per Vers – Knust Kunst Tour

Torsdag 28. marts 2019
Udsolgt
Mark Le Fêvre – Bøvl!

Mark Le Fêvre – Bøvl!

Lørdag 30. marts 2019
Ekstra
Mark Le Fêvre – Bøvl!

Mark Le Fêvre – Bøvl!

Lørdag 30. marts 2019
Udsolgt
Niels Hausgaard – Tryk min danske hånd

Niels Hausgaard – Tryk min danske hånd

Søndag 31. marts 2019

April 2019

Signe Svendsen med band

Signe Svendsen med band

Onsdag 3. april 2019
Særpris for abonnenter og U25
Mixdouble

Mixdouble

Torsdag 4. april 2019
U25: halv pris
The White Album

The White Album

Torsdag 4. april 2019
Loving Vincent

Loving Vincent

Fredag 5. april 2019
Særpris for abonnenter og U25
Star Wars-koncert

Star Wars-koncert

Lørdag 6. april 2019
Nikolaj & Piloterne

Nikolaj & Piloterne

Lørdag 6. april 2019
Live i Loungen
Ida Wenøe

Ida Wenøe

Onsdag 10. april 2019
The 12 Tenors – 12-års jubilæumstour

The 12 Tenors – 12-års jubilæumstour

Torsdag 11. april 2019
Få billetter
An Evening With Tedeschi Trucks Band (US)

An Evening With Tedeschi Trucks Band (US)

Fredag 12. april 2019
Særpris for abonnenter og U25
Vitello

Vitello

Lørdag 13. april 2019
Live i Loungen
Dan Turélls pladesamling

Dan Turélls pladesamling

Onsdag 24. april 2019
Silas Bjerregaard

Silas Bjerregaard

Torsdag 25. april 2019

Maj 2019

Live i Loungen
Sofie Daugaard

Sofie Daugaard

Onsdag 1. maj 2019
Lisa Ekdahl

Lisa Ekdahl

Torsdag 9. maj 2019
Ekstra
Ekstra: Mark Le Fêvre – Bøvl!

Ekstra: Mark Le Fêvre – Bøvl!

Fredag 10. maj 2019
Få billetter
Supertramp’s Roger Hodgson

Supertramp’s Roger Hodgson

Torsdag 16. maj 2019
Live i Loungen
To Wake You

To Wake You

Onsdag 22. maj 2019

September 2019

Martin Nørgaard – Hygge Tour

Martin Nørgaard – Hygge Tour

Lørdag 28. september 2019

Oktober 2019

Tina Dickow – Solotour 2019

Tina Dickow – Solotour 2019

Torsdag 10. oktober 2019
Typisk Jonatan Spang

Typisk Jonatan Spang

Fredag 25. oktober 2019
Jan Hellesøe – FORFØRT

Jan Hellesøe – FORFØRT

Torsdag 31. oktober 2019

November 2019

Thomas Warberg

Thomas Warberg

Fredag 1. november 2019
Torben Chris’ ABC

Torben Chris’ ABC

Torsdag 7. november 2019
Jacob Dinesen

Jacob Dinesen

Torsdag 14. november 2019
Lars Hjortshøj – Plan B

Lars Hjortshøj – Plan B

Fredag 29. november 2019
Stig Rossen Julekoncert 2019

Stig Rossen Julekoncert 2019

Lørdag 30. november 2019

Marts 2020

Rune Klan – Håbefuld

Rune Klan – Håbefuld

Fredag 27. marts 2020

April 2020

MAMMA MIA! – Middelhavsmiddag

MAMMA MIA! – Middelhavsmiddag

Onsdag 22. apr. 2020 - lørdag 25. apr. 2020
MAMMA MIA! –  Guldarmbånd

MAMMA MIA! – Guldarmbånd

Onsdag 22. apr. 2020 - lørdag 25. apr. 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Onsdag 22. april 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Torsdag 23. april 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Fredag 24. april 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Lørdag 25. april 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Lørdag 25. april 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Søndag 26. april 2020

Juni 2020

Ørkenens Sønner

Ørkenens Sønner

Fredag 19. juni 2020
Ekstra
Ørkenens Sønner

Ørkenens Sønner

Lørdag 20. juni 2020