August 2019

Lars Lilholt Band

Lars Lilholt Band

Lørdag 10. aug. 2019 kl. 20.00
Fri entré
Sparekassen Kronjyllands Store Familiedag

Sparekassen Kronjyllands Store Familiedag

Søndag 11. aug. 2019 kl. 11.00
Fri entré
Pensionistkaffebord

Pensionistkaffebord

Tirsdag 13. aug. 2019 kl. 09.00
ANDEN bringer ud

ANDEN bringer ud

Tirsdag 13. aug. 2019 kl. 20.00
Fri entré
Fra Mozart til My Fair Lady

Fra Mozart til My Fair Lady

Onsdag 14. aug. 2019 kl. 17.00
Danish Music Awards Blues 2019

Danish Music Awards Blues 2019

Onsdag 14. aug. 2019 kl. 20.00
Fri entré
Randers Big Band og Thomas Eje

Randers Big Band og Thomas Eje

Fredag 16. aug. 2019 kl. 16.00

September 2019

Fri entré
Modern Tango Quintet

Modern Tango Quintet

Søndag 1. sep. 2019 kl. 15.00
Fri entré
Kristian Jørgensen Kvartet

Kristian Jørgensen Kvartet

Lørdag 14. sep. 2019 kl. 15.00
DM i Stand-up

DM i Stand-up

Torsdag 19. sep. 2019 kl. 20.00
Udsolgt
Niels Skousen

Niels Skousen

Fredag 20. sep. 2019 kl. 21.00
U25: halv pris
Dicte & Frederik Vedersø feat. Line Felding

Dicte & Frederik Vedersø feat. Line Felding

Lørdag 21. sep. 2019 kl. 21.00
Særpris for abonnenter og U25
Adressaten ubekendt

Adressaten ubekendt

Tirsdag 24. sep. 2019 kl. 19.30
Live i Loungen
Musik fra badehotellernes æra

Musik fra badehotellernes æra

Onsdag 25. sep. 2019 kl. 20.00
U25: halv pris
Mike Andersen

Mike Andersen

Fredag 27. sep. 2019 kl. 21.00
Frokostjazz – Celebrating Stan Getz

Frokostjazz – Celebrating Stan Getz

Lørdag 28. sep. 2019 kl. 12.00
Martin Nørgaard – Hygge Tour

Martin Nørgaard – Hygge Tour

Lørdag 28. sep. 2019 kl. 19.00
Poul Krebs & Henning Kvitnes

Poul Krebs & Henning Kvitnes

Lørdag 28. sep. 2019 kl. 20.00
Så længe jeg lever

Så længe jeg lever

Søndag 29. sep. 2019 kl. 16.00

Oktober 2019

U25: halv pris
Jonatha Brooke

Jonatha Brooke

Onsdag 2. okt. 2019 kl. 20.00
Nul Stjerner

Nul Stjerner

Torsdag 3. okt. 2019 kl. 19.00
U25: halv pris
Come Together

Come Together

Lørdag 5. okt. 2019 kl. 16.00
U25: halv pris
Thorbjørn Risager & The Black Tornado

Thorbjørn Risager & The Black Tornado

Lørdag 5. okt. 2019 kl. 21.00
Udsolgt
Dybvaaaaad!

Dybvaaaaad!

Onsdag 9. okt. 2019 kl. 19.00
Live i Loungen
David Bowie – Foredrag v/ Jan Poulsen

David Bowie – Foredrag v/ Jan Poulsen

Onsdag 9. okt. 2019 kl. 20.00
Tina Dickow – Solotour 2019

Tina Dickow – Solotour 2019

Torsdag 10. okt. 2019 kl. 20.00
Trilleband

Trilleband

Fredag 11. okt. 2019 kl. 20.00
Dire Straits Tribute

Dire Straits Tribute

Lørdag 12. okt. 2019 kl. 21.00
Særpris for abonnenter og U25
Jordens indre

Jordens indre

Onsdag 23. okt. 2019 kl. 19.30
Live i Loungen
Live i Loungen – Dansk Amerikansk Musikklub

Live i Loungen – Dansk Amerikansk Musikklub

Onsdag 23. okt. 2019 kl. 20.00
Udsolgt
Steen Jørgensen – Duo

Steen Jørgensen – Duo

Torsdag 24. okt. 2019 kl. 20.00
Typisk Jonatan Spang

Typisk Jonatan Spang

Fredag 25. okt. 2019 kl. 19.00
Folkeklubben

Folkeklubben

Fredag 25. okt. 2019 kl. 20.00
Særpris for abonnenter og U25
Særlig børnepris
Sigurds Danmarkshistorie

Sigurds Danmarkshistorie

Lørdag 26. okt. 2019 kl. 14.00
Carl Emil Petersen – Solo

Carl Emil Petersen – Solo

Lørdag 26. okt. 2019 kl. 21.00
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat – Daniel Rye

398 dage som gidsel hos Islamisk Stat – Daniel Rye

Tirsdag 29. okt. 2019 kl. 19.00
Live i Loungen
En aften med Henrik Strube

En aften med Henrik Strube

Onsdag 30. okt. 2019 kl. 20.00
Få billetter
Jan Hellesøe – FORFØRT

Jan Hellesøe – FORFØRT

Torsdag 31. okt. 2019 kl. 20.00
Søren Huss

Søren Huss

Torsdag 31. okt. 2019 kl. 20.00

November 2019

Thomas Warberg

Thomas Warberg

Fredag 1. nov. 2019 kl. 19.00
Lasse Rimmer – Færre end 3

Lasse Rimmer – Færre end 3

Lørdag 2. nov. 2019 kl. 19.00
Jonah Blacksmith

Jonah Blacksmith

Lørdag 2. nov. 2019 kl. 20.00
Steffen Schackinger m/band

Steffen Schackinger m/band

Tirsdag 5. nov. 2019 kl. 20.00
Torben Chris’ ABC

Torben Chris’ ABC

Torsdag 7. nov. 2019 kl. 19.30
An Evening with Martin Sexton

An Evening with Martin Sexton

Torsdag 7. nov. 2019 kl. 20.00
Udsolgt
Hjalmer Akustisk

Hjalmer Akustisk

Fredag 8. nov. 2019 kl. 21.00
The Choir of Man

The Choir of Man

Lørdag 9. nov. 2019 kl. 20.00
U25: halv pris
BAAL

BAAL

Lørdag 9. nov. 2019 kl. 21.00
Frokostjazz – All Time Jazz Band

Frokostjazz – All Time Jazz Band

Søndag 10. nov. 2019 kl. 12.00
Udsolgt
Særpris for abonnenter og U25
Stå fast – frit efter Svend Brinkmann

Stå fast – frit efter Svend Brinkmann

Mandag 11. nov. 2019 kl. 19.30
DR Big Band feat. Sinne Eeg

DR Big Band feat. Sinne Eeg

Tirsdag 12. nov. 2019 kl. 20.00
Udsolgt
The Wall 40 år – Pink Floyd foredrag v. Thomas Ulrik Larsen

The Wall 40 år – Pink Floyd foredrag v. Thomas Ulrik Larsen

Onsdag 13. nov. 2019 kl. 20.00
Jacob Dinesen

Jacob Dinesen

Torsdag 14. nov. 2019 kl. 20.00
Udsolgt
Hit med 80’erne

Hit med 80’erne

Fredag 15. nov. 2019 kl. 21.00
Madsen, Møller og From

Madsen, Møller og From

Lørdag 16. nov. 2019 kl. 20.00
KESI

KESI

Lørdag 16. nov. 2019 kl. 21.00
Fri entré
Kunsten at dirigere

Kunsten at dirigere

Onsdag 20. nov. 2019 kl. 19.30
Live i Loungen
Live i Loungen – Uffe Steen / Michael Bladt Duo

Live i Loungen – Uffe Steen / Michael Bladt Duo

Onsdag 20. nov. 2019 kl. 20.00
HUSH med Aske Jacoby

HUSH med Aske Jacoby

Torsdag 21. nov. 2019 kl. 20.00
U25: halv pris
The William Blakes

The William Blakes

Lørdag 23. nov. 2019 kl. 21.00
Frokostjazz – Jazz på dansk

Frokostjazz – Jazz på dansk

Søndag 24. nov. 2019 kl. 12.00
Særpris for abonnenter og U25
Saudade – Back to Fado

Saudade – Back to Fado

Søndag 24. nov. 2019 kl. 19.30
Særpris for abonnenter og U25
Eugen Onegin

Eugen Onegin

Torsdag 28. nov. 2019 kl. 19.30
Lars Hjortshøj – Plan B

Lars Hjortshøj – Plan B

Fredag 29. nov. 2019 kl. 20.00
Stig Rossen Julekoncert 2019

Stig Rossen Julekoncert 2019

Lørdag 30. nov. 2019 kl. 19.30

December 2019

Særpris for abonnenter og U25
Dødsdansen

Dødsdansen

Tirsdag 3. dec. 2019 kl. 19.30
Hanne Boel Akustisk

Hanne Boel Akustisk

Torsdag 5. dec. 2019 kl. 20.00
Live i Loungen – Michael Trier Akustisk Trio

Live i Loungen – Michael Trier Akustisk Trio

Onsdag 11. dec. 2019 kl. 20.00
Særpris for abonnenter og U25
Familiejulekoncert

Familiejulekoncert

Tirsdag 17. dec. 2019 kl. 17.30
Særpris for abonnenter og U25
Familiejulekoncert

Familiejulekoncert

Tirsdag 17. dec. 2019 kl. 19.30
Sissel Kyrkjebø – Sissels Jul 2019

Sissel Kyrkjebø – Sissels Jul 2019

Fredag 20. dec. 2019 kl. 20.00

Januar 2020

Morten Wichmann – Gangsta

Morten Wichmann – Gangsta

Fredag 17. jan. 2020 kl. 19.00
Særpris for abonnenter og U25
Særlig børnepris
Skatteøen

Skatteøen

Torsdag 23. jan. 2020 kl. 19.30
Særpris for abonnenter og U25
Særlig børnepris
Skatteøen

Skatteøen

Fredag 24. jan. 2020 kl. 18.00
Særpris for abonnenter og U25
Scener fra et ægteskab

Scener fra et ægteskab

Tirsdag 28. jan. 2020 kl. 19.30
Særpris for abonnenter og U25
Eddie Skoller – Nostalgi er ikke, hvad det har været

Eddie Skoller – Nostalgi er ikke, hvad det har været

Torsdag 30. jan. 2020 kl. 18.00

Februar 2020

Lis Sørensen

Lis Sørensen

Torsdag 20. feb. 2020 kl. 20.00
Særpris for abonnenter og U25
Særlig børnepris
Villads fra Valby – Sikker i Trafikken

Villads fra Valby – Sikker i Trafikken

Lørdag 22. feb. 2020 kl. 15.00
Claus Hempler

Claus Hempler

Lørdag 22. feb. 2020 kl. 21.00
Turen Går Til Nikolaj Stokholm

Turen Går Til Nikolaj Stokholm

Torsdag 27. feb. 2020 kl. 19.00
Ekstra
Turen går til Nikolaj Stokholm

Turen går til Nikolaj Stokholm

Torsdag 27. feb. 2020 kl. 21.30
Mads Langer

Mads Langer

Fredag 28. feb. 2020 kl. 21.00
Esben Just Solo

Esben Just Solo

Lørdag 29. feb. 2020 kl. 21.00

Marts 2020

Midt om Natten

Midt om Natten

Fredag 6. mar. 2020 kl. 20.00
Midt om Natten

Midt om Natten

Lørdag 7. mar. 2020 kl. 16.00
Midt om Natten

Midt om Natten

Lørdag 7. mar. 2020 kl. 20.00
Bilisten – Bonusforestilling

Bilisten – Bonusforestilling

Onsdag 18. mar. 2020 kl. 19.30
Everybody’s Talking

Everybody’s Talking

Torsdag 19. mar. 2020 kl. 20.00
Særpris for abonnenter og U25
Così fan tutte

Così fan tutte

Lørdag 21. mar. 2020 kl. 19.30
Rune Klan – Håbefuld

Rune Klan – Håbefuld

Fredag 27. mar. 2020 kl. 19.00

April 2020

Særpris for abonnenter og U25
2 på tur

2 på tur

Fredag 3. apr. 2020 kl. 19.30
MAMMA MIA! – Middelhavsmiddag

MAMMA MIA! – Middelhavsmiddag

Onsdag 22. apr. 2020 - lørdag 25. apr. 2020
MAMMA MIA! –  Guldarmbånd

MAMMA MIA! – Guldarmbånd

Onsdag 22. apr. 2020 - lørdag 25. apr. 2020
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Onsdag 22. apr. 2020 kl. 20.00
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Torsdag 23. apr. 2020 kl. 20.00
Få billetter
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Fredag 24. apr. 2020 kl. 20.00
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Lørdag 25. apr. 2020 kl. 15.00
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Lørdag 25. apr. 2020 kl. 20.00
MAMMA MIA!

MAMMA MIA!

Søndag 26. apr. 2020 kl. 15.00

Juni 2020

Ørkenens Sønner

Ørkenens Sønner

Fredag 19. jun. 2020 kl. 20.00
Ekstra
Ørkenens Sønner

Ørkenens Sønner

Lørdag 20. jun. 2020 kl. 16.00

Oktober 2020

Malurt

Malurt

Lørdag 3. okt. 2020 kl. 20.00
Linda P’s sabotagehunger

Linda P’s sabotagehunger

Fredag 30. okt. 2020 kl. 19.00