Rasmus Walter – Akustisk duo

  • Billetter Tilkøb
  • Oplev populære Rasmus Walter, når han sammen med musiker Paw Eriksen kaster sig ud i nye fortolkninger af sine egne sange fra de sidste 10 år.

    Det er herligt atter at kunne byde Rasmus Walter velkommen tilbage på Turbinen. Det plejer at være aldeles fortræffeligt og hyggeligt, når han kommer og spiller sine mange gode sange – og koncerterne ender altid med at blive udsolgt, så hold endelig ikke igen.

    Om den kommende koncert siger Rasmus Walter:

    ”Jeg glæder mig rigtig meget til at komme rundt i alle afkroge af vores smukke land i starten af 2027. Det bliver en akustisk tour, hvor jeg medbringer den dygtige Paw Eriksen til at udfylde rollen som musikalsk schweizerkniv, og vi garanterer at vi kaster os ud i nye fortolkninger af sange fra de sidste 10 år, og hvad vi ellers kommer på før og undervejs. Der vil være noget til både hjertet, og vi skal også nok få smidt noget energi helt op under loftet.

    Vi glæder os til besøge jer!”

    Rasmus Walter udgav sit debutalbum i 2011 med singler som ’Dybt Vand’ og ’Himlen Falder’. Rasmus har sidenhen udgivet flere albums og store singler som ’Endeløst’, ’Verden i Stå’, ’På En Dag Som I Dag’, ’Lost In The Moment’ samt ’Gaderne Er Tomme’ med norske Thomas Dybdahl.

    Læs mere

    Læs mindre

  • Billetter Tilkøb
  • Måske er du også interesseret i