Skibet er ladet med Pelle
Ekstra show: Sæt til søs med elskelige Pelle ombord på krydstogtskibet, der aldrig sover – og gør klar til at grine af de voksnes verden set gennem barnets uskyldige øjne.
Det var en bragende succes at have Trine Gadeberg og hendes elskelige 5 ½-årige karakter Pelle forbi Værket i november 2024 med det seneste onewomanshow fra hendes hånd, nemlig ‘Skibet er ladet med Pelle’.
Showet vender heldigvis tilbage med en ekstra forestilling, så endnu flere får muligheden for at opleve de voksnes verden igennem det uskyldige barnesind, som er Pelles. Og ingen er fredet, når Pelle har fået hyre som en del af underholdningen ombord på et krydstogtskib i Middelhavet, der vægter nonstop-buffet og ekstra klor i den tisfyldte pool højere end selve sikkerheden ombord.
Igen får Pelle selskab af en lang række andre karakterer, som sammen med ham skal synge, trylle og danse sig igennem underholdningen på skibet, der aldrig sover. Velkommen ombord!
Læs mere
Læs mindre